PIC32MX775F256L-80V/BG Microchip Technology
product
Описание
Manufacturer: Microchip Technology
Manufacturer PN: PIC32MX775F256L-80V/BG
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLSH 121TFBGA
Detailed Description: MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 121-TFBGA (10x10)
Package: 176-LQFP Exposed Pad
Quantity: ADD TO RFQ LISTMfr: Infineon Technologies
Series: Traveo™ T2G
Digi-Key Programmable: Not Verified
Core Processor: ARM® Cortex®-M0+, ARM® Cortex®-M4F
Core Size: 32-Bit Quad-Core
Speed: 100MHz, 350MHz
Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O: 148
Program Memory Size: 8.1875MB (8.1875M x 8)
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 256 x 8
RAM Size: 1M x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Data Converters: A/D 99x12b SAR
Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)