PIC32MX120F032B-50I/SS Microchip Technology
product
Описание
Manufacturer: Microchip Technology
Manufacturer PN: PIC32MX120F032B-50I/SS
Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SSOP
Detailed Description: MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-SSOP
Package: 48-WFQFN Exposed Pad
Quantity: ADD TO RFQ LISTMfr: Renesas Electronics America Inc
Series: RX231
Digi-Key Programmable: Not Verified
Core Processor: RXv2
Core Size: 32-Bit Single-Core
Speed: 54MHz
Connectivity: CANbus, I²C, IrDA, SCI, SD/SDIO, SPI, SSI, USB OTG
Peripherals: DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O: 30
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 8K x 8
RAM Size: 32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Data Converters: A/D 8x12b
Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)