PIC16C620-20I/SS Microchip Technology
product
Описание
Manufacturer: Microchip Technology
Manufacturer PN: PIC16C620-20I/SS
Description: IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP
Detailed Description: PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 896B (512 x 14) OTP 20-SSOP
Package: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Quantity: ADD TO RFQ LISTMfr: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Series: -
Switch Circuit: SPDT
Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 2:1
Number of Circuits: 3
On-State Resistance (Max): 10Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon): 200mOhm
Voltage - Supply, Single (V+): 2V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Dual (V±): -
Switch Time (Ton, Toff) (Max): 15ns, 10ns
-3db Bandwidth: -
Charge Injection: 3pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 5pF, 8.5pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max): 1nA
Crosstalk: -96dB @ 100kHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)