DSPIC33FJ128MC202-E/SP Microchip Technology
product
Описание
Manufacturer: Microchip Technology
Manufacturer PN: DSPIC33FJ128MC202-E/SP
Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SPDIP
Detailed Description: dsPIC Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 128KB (128K x 8) FLASH 28-SPDIP
Core Size: 32-Bit Dual-Core
Speed: 100MHz, 150MHz
RAM Size: 256K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.7V ~ 3.6V
Data Converters: A/D 16x8b, 16x10/12b SAR, Sigma-Delta; D/A 2x7/8b
Oscillator Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)